Clindoxyl Jel Kullanımı ve Faydaları

Clindoxyl Jel Kullanımı ve Faydaları
3 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Bu kombinasyon ürünü iki ilaç içerir; klindamisin ve benzoil peroksit. Benzoil peroksit, antibakteriyel etkilere sahip bir ilaçtır ve bir peeling ajanıdır. İlaç belirli sivilce tiplerini tedavi etmek için kullanılır. Sivilceye neden olan bakterileri öldürür ve cilt hücrelerini soyar. Tedavi birkaç hafta-ay arasında sürebilir.

Bu ilaç birden fazla marka adı altında ve / veya birkaç farklı biçimde kullanılabilir. Bu ilacın spesifik bir markası, tüm formlarda mevcut olmayabilir veya burada tartışılan koşulların tümü için onaylanmış olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada ele alınan koşulların tümü için kullanılamaz.

Etken ve Yardımcı Maddeler

Doktorunuz bu ilacı, makalede listelenenler dışındaki koşullar için önermiş olabilir. Bunu doktorunuzla görüşmediyseniz veya neden bu ilacı aldığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Bu ilacı doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayın.

Her g jel, 10 mg klindamisin ve 50 mg benzoil peroksit içerir. Tıbbi olmayan bileşenler; karbomer homopolimer, dimetikon, disodyum lauril sülfosüksinat, edetat disodyum, gliserin, silikon dioksit, metilparaben, poloksamer, arıtılmış su ve sodyum hidroksittir.

Bu İlacı Nasıl Kullanmalıyım?

Doktorunuzun farklı bir kullanım talimatı yoksa, her gün yatmadan önce, cildin yıkanıp ılık su ile durulanmasının ardından nazikçe masaj yaparak etkilenen cilt bölgelerine günde bir kez Clindamycin benzoyl peroxide uygulanmalıdır. Gözler, burun delikleri, ağız ve hassas ciltlerden kaçının. Buralara temas gerçekleşirse, bol miktarda soğuk musluk suyu ile yıkayın. Bu ilacı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Bu ilacın tam olarak doktorunuz tarafından verilen şekilde kullanılması önemlidir.

İlacı oda sıcaklığında saklayın, tüpü sıkıca kapalı tutun ve çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edin. Kullanılmayan jeli 60 gün sonra atın.

İlaçları atık sulara (örn. Lavabonun altına veya tuvalete) veya ev çöpüne atmayın.

Sivilce Tedavisinde Etkili Midir?

Teorik olarak sivilce tedavisi, uzmanlarca kanıtlanmış klinik çalışmalar sonucu üretilen ürünlerle yapılmalıdır, Clindoxyl Jel’in faydaları bu yönünü kanıtlamaktadır.

Cilt bakım ürünü satan markaların ürünleri profesyoneller tarafından formüle edilmesine karşın, gerçek dermatolog reçeteli tedavilerin yoğunluğundan yoksundur.

Bazı ürünler sadece sivilce semptomlarını tedavi etmek için çalışır ve sorunun kökünü gidermez. Sivilce ile, cildin bezlerindeki aşırı yağ, tıkanmış gözeneklere ve leke kırılmalarına yol açar. Gözenekleri açmak ve bakterileri temizlemek harika bir başlangıç ​​iken, bunu amaçlayan bir ürünün hedefi tedavi etmek değildir.

Sivilce söz konusu olduğunda cildiniz acı çeker. Bu durum sağlıklı değildir ve temiz kimyasal dengesi düzenli bir cildin desteğe ihtiyacı olabilir. Gerçekten etkili olmayan ilaçsız tedavileri veya ürünleri kullanmak, durumu daha da kötüleştirebilir.

Nazikçe, kanıtlanmış bir tedavi kullanarak ve sorunu birden fazla değil, bir cilt bakım ürünü ile etkili bir şekilde temizlemek en doğrusudur. Clindoxyl Jel gibi bir ürün sivilce tedavisinde tam olarak ihtiyacınız olan şeydir.

Nasıl Etki Gösterir?

Sivilce tedavisi için formüle edilmiş ve bu rahatsızlıktan muzdarip olanlara reçete edilen Clindoxyl Jel, türünün lider bir ürünüdür. İlaçlı iki Clindoxyl Jel bileşeni, Clindamycin ve Benzoyl Peroxide’yi birleştiren jel, hem bir antibiyotik hem de bir soyma ajanı gibi davranır. Bu, sivilce oluşumunda etkili bakterileri öldürmekle kalmaz, aynı zamanda kızarıklığa ve şişmiş lekelere yol açan ölü cilt hücrelerinin soyulmasını da sağlar.

Clindoxyl Jel sivilce tedavisi için sıklıkla bir tıp uzmanı tarafından reçete edilir. Clindoxyl Jel kullanımı sadece sivilce içindir, ancak doktorlar birçok yönden reçete edebilir, kullanırken doktorunuzun verdiği talimatları yerine getirmeniz tavsiye olunur.

Clindoxyl Jel sivilce tedavisi talimatları açısından, cilde günde bir kez, tercihen yatmadan önce uygulanması, jelden beklenen etkinin alınabilmesi için yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git