Ev Hanımları Evde Ne İş Yapabilir?

Ev Hanımları Evde Ne İş Yapabilir?
8 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 382 kez okundu.

Ev hanımları için evde yapılabilecek işler, günümüz teknolojik ve sosyal imkanlarıyla geniş bir yelpaze altında değerlendirilebilmektedir. Önceleri daha kısıtlı imkanlarla, montaj ve paketleme işleri ağırlıklı el emeğine dayalı sektörler aktifken, son yıllarda online olarak veya yine saha bazında daha cazip iş seçenekleri mevcut. Ev hanımlarının evde yapabilecekleri yeni nesil iş fikirlerini yazımızın devamında detaylandırdık.

Ev hanımı olarak, aile bütçenize katkıda bulunmak adına, evde geçirdiğiniz boş vakti kazanca dönüştürmek, hatta boş vakitlerinizde uğraşacağınız işi tam anlamıyla düzenli bir iş ve gelir kapısı olarak geliştirmeyi planlıyor olmanız takdir edilesi bir girişim. Bu yolculukta bizler de size rehberlik edecek ve yaptığımız güncel araştırmalar dahilinde, ev hanımlarına yönelik iş fikirlerini siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Ev Hanımları İçin İş İmkanları

Bu konuda öncelikle değerlendirilen sektörler genel olarak ek iş imkanı sunan toptancı veya firmalar olmaktadır. Eve ek iş almak isteyen ev hanımları, tam zamanlı çalışmaya vakti olmayan, günün yalnızca belirli saatlerinde kısıtlı bir düzende çalışacak şekilde planlama yapıyorlar. Sizler de bu ölçüde çalışabilecekseniz, tam zamanlı (günde en az 8 saat) çalışma imkanınız yoksa ek iş odaklı fikirlerimizi değerlendirebilirsiniz. Bunlar yukarıda da bahsettiğimiz gibi; evde ürün paketleme, montaj ve el becerilerine dayanan dikiş, örgü ve benzeri iş modelleridir. Bu alanda değerlendirebileceğiniz işler için sitemizdeki ek iş kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Ev Hanımları İçin İş Fikirleri

Ev hanımlarının, dışarıya çıkmadan direkt olarak ev ortamında düzenli olarak yürütebileceği gelir açısından oldukça cazip iş fikirlerimiz mevcut. Aşağıda detaylandıracağımız fikirler, bazı bilgi ve becerilere sahip olmayı gerektirse de, biraz pratik yapıp öğrendikten sonra kolaylıkla düzene oturtabileceğiniz ve ortalama 3 ayda gelir sağlamaya başlayabileceğiniz girişimler olacaktır. Öncelikle, artık her eve giren internet üzerinden yapabileceğiniz online iş fikirlerine değinelim.

Yemek Tarifleri Bloğu Açmak

Evet, burada sizleri bir ev hanımı olarak güzel yemek yapıyor ve kendinize özel tarifleriniz var olarak kabul ediyoruz. Artık arkadaş ve akrabalarınızdan gizlediğiniz eşsiz yemek tariflerinizi kazanç sağlamak üzere internet kullanıcılarıyla paylaşmanın zamanı geldi. Üstelik bu girişim tamamen ücretsiz. Blogger.com üzerinden ücretsiz bir yemek bloğu oluşturup, yemek tariflerinizi yayınlayabilir, düzenli yayıncılıkla beraber bloğunuz trafik almaya başladıktan sonra Google Adsense başvurusu yapıp, bloğunuzda reklam yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve sorularınızı iletmek için konu altına yorum bırakabilirsiniz.

Yemek Fotoğrafçılığı Yapmak

Bu da pek çoğunuzun duymadığı, günümüzde güzel kazançlar sağlanabilen yeni nesil bir iş modelidir. İnternet üzerinde stock fotoğraf satışı yapan sitelere (Shutterstock, Getty Images vb.) yaptığınız yemeklerin yüksek çözünürlükte ve farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarıyla başvurup satışlarının yapılmasını ve bu satışlardan gelir paylaşımı olarak düzenli kazanç sağlamayı deneyebilirsiniz. Bunun için profesyonel bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olabilir ancak, yüksek kalitede fotoğraf çeken bir akıllı telefon da çoğu zaman iş görüyor.

El İşlerine Yönelik Youtube Kanalı Açmak

Bunu pek çoğunuz düşünüyor ama başarılı olamazsam endişesiyle erteliyorsunuz. Çocuklarınız da çoğu zaman Youtuber olmanız konusunda sizi ikna etmeye çalışıyordur. Evet, Youtube üzerinden el işleri üzerine video çekip paylaşan pek çok ev hanımı, aylık 5 ila 10 bin TL ve bazı kanallar için bu rakamların da üzerinde gelir elde edebiliyorlar. Örgü, dekorasyon, ahşap ve dikiş konusunda el beceriniz ve tecrübeniz varsa, bunlarla ilgili “nasıl yapılır” konseptinde videolar hazırlayarak Youtube’da yayınlayabilirsiniz. Düzenli yayıncılık yaparsanız kanalınız abone ve izlenme sağlayarak, kısa sürede reklam yayınlamaya uygun hale gelecektir. Çekimler için cep telefonu ve videoyu düzenlemek için basit montaj programlarını öğrenmek (Camtasia vb.) yeterli olacaktır.

Ev hanımlarına ek iş olarak değerlendirilebilecek, günümüz ortalama gelirlerinin üzerinde kazanç sağlayabilecekleri iş fikirlerine değindik. Evde yapılacak standart fason işlere alternatif olarak değerlendirebilir, disiplinli çalışıp ek  iş sektörüne kıyasla daha yüksek gelir imkanı elde edebilirsiniz. Konuyla ilgili soru, görüş ve tecrübelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git