Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Boyun Kırışıklıkları İçin Maske
18 Mart 2019 tarihinde eklendi, 123 kez okundu.

İlerleyen yaşlarda cildin elastik yapısında meydana gelen bozulmalar ve cilt hücrelerinin yaşla doğru orantılı olarak kendini yenileme kabiliyetinin zayıflaması, boyun ve yüzde kırışıklıkların meydana gelmesine neden oluyor. Orta yaşlarda oluşmaya başlayan çizgiler, en çok boyun çevresinde gözlemlenir. Cildin boyun bölgesinin kırışmasını tam anlamıyla önlemek mümkün olmasa da, bazı yöntemler ile kırışıklıklar azaltılabilir ve geciktirilebilir.

Boyun kırışıklıklarını önlemek için sizlere bu yazımızda doğal maske tarifleri sunuyoruz. Bu maskeler, cildin esnekliğini geri kazanmasını ve dolayısıyla kırışıklık oluşumunun gecikmesini sağlar.

Boyun Kırışıklıkları İçin Bitkisel Maskeler

Maske 1: Kuru bir cilt tipine sahipseniz, muz maskesi ile boyun kırışıklıklarını önleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle 1 adet muzu ezin ve içerisine 1 yemek kaşığı gül suyu ilave edin. Hazırladığınız maskeyi boyun ve çevresine sürün. Yarım saat sonra maskeyi soğuk su ile cildinizden arındırın.

Maske 2: Birer yemek kaşığı bal ve gliserini güzelce karıştırın. Bu karışımı yatmadan önce boynunuza masaj yaparak sürün ve uyanınca soğuk su ile yıkayın. Bu maske cildi nemlendirir ve kırışıklık oluşumunun önüne geçer.

Boyun kırışıklıklarını önlemek ve azaltmak için; beslenmenize dikkat edin. Vitaminli ve mineralli gıdalar yiyin. Antioksidan bakımından zengin gıdalar alın ve bol su için. Güneş koruyucu kremler sürmeyi ihmal etmeyin. Boyun egzersizleri yaparak da, bu bölgedeki kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git