Satış Ortaklığı Nedir, Sistem Nasıl İşler?

Satış Ortaklığı Nedir, Sistem Nasıl İşler?
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 395 kez okundu.

Satış ortaklığı kavramını, bir şahsın ya da şirketin satış hakkına sahip olduğu ürün veya hizmetlerin, başka kişi ve kurumlar tarafından çeşitli tanıtım ve pazarlama kanalları yardımıyla satılması ve bunun üzerinden komisyon kazancı elde edilmesi olarak tanımlayabiliriz.

Son yıllarda satış ortaklığı sistemine gösterilen yoğun talep ve elde edilen kazançlar neticesinde birçok aracı internet siteleri ve firmalar hizmet vermeye başlamış ve sistemi kullanan üyelere ciddi rakamlar kazandırmıştır. Türkiye’de henüz genç olan bu sistem, beklenenden daha hızlı oturmuş ve bilinçli satış ortaklarının başarılı performansları neticesinde hızlı bir şekilde gelişme göstermiştir.

Satış ortaklığı yapmak için iki taraf arasında kusursuz bir güven ilişkisi kurulması çok önemlidir. Aracı firma ve internet siteleri bu güven ortamını “0 Risk” sloganıyla sağlarken, birebir satış ortaklığı ilişkilerinde çok dikkatli davranmak gerekmektedir. Bu yüzden, aracı firma ve şirketleri kullanmak, hem daha çok satış ortağına ulaşmak hem de kazançlarınızın güvenli bir şekilde hesabınıza geçmesi açısından tavsiye edilmektedir. Sitemiz bu konuda kesintisiz destek ile hizmet vermeye başlamıştır.

Satış ortaklığı sistemi nasıl işler?

Ortaklık sisteminde pazarlamaya açılan ürünün, satış ortakları tarafından çeşitli tanıtım, reklam ve pazarlama kanalları üzerinden (web siteleri, sosyal medya, broşür, tele satış vb.) potansiyel müşterilere tanıtılarak satışı gerçekleştirilir. Satış işlemi gerçekleşip, ödemesi alınan ve onaylanan ürünün, sistem üzerinde belirtilen komisyon oranı satış ortağına aktarılır.

İnternet üzerinden gerçekleşen satış ortaklığı sisteminin komisyoncuya %100 şeffaf olarak sunulması gerekir. Online satışların anlık olarak takip edilebileceği bir işle akış paneli 24 saat erişilebilir bir şekilde aktif olmalıdır. Bunu sağlayamayan ortaklık sistemleri kesinlikle güvenilir değildir. Ortak satış adına verilen emeklerin, satış hacminin artırılması adına satış ortağının cebinden masraf ederek yaptığı pazarlamaların karşılığının tam olarak alınabilmesi şarttır.

Herhangi bir satış ortaklığı sistemine dahil olmadan önce, internet üzerinden kapsamlı bir araştırma yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. O sistemin kullanıcıları tarafından şikayet edilen unsurlar var mı, satış ortağının ödemeleri düzenli olarak yapılıyor mu ve benzeri konularda güncel yorumları takip etmeniz gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git