Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılmalı?

Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılmalı?
11 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 323 kez okundu.

Hanımlar, saçlarının hızlı uzaması adına pek çok doğal ve kimyasal yolu titizlikle deniyor ve çoğuz zaman bekledikleri sonucu elde edemiyor. Saç uzama hızını destekleyen bazı etkisi kanıtlanmış doğal yöntemler mevcuttur. Ancak bu yöntemler sabır ve düzenli uygulama gerektirmektedir. Yazımızın devamında saçlarınızın hızlı uzaması için neler yapılmalı sorusuna cevap bulacaksınız. Bu konuda paylaştığımız uzman görüşlerini dikkate almalısınız.

Hızlı saç uzatma konusunda ilk bilmeniz gereken, her bakımın farklı mevsim ve bazı özel dönemleri olduğu gerçeğidir. Saçınıza uygulayacağınız doğal veya kimyasal her madde saç kökleriniz, saç derisi ve vücudunuzla reaksiyona girerek beklenilen etkiyi tetikleyecektir.

Saç Kırıklarını Önemseyin!

Uzun saçlara sahipseniz saç kırıkları kaçınılmazdır ve kırıklar saçınızın uzunluğu konusunda yanılsamaya sebep olur. Saç kırıklarınızı düzenli periyodlar halinde kuaförünüze giderek mutlaka aldırın. Kırık aldırma dönemlerinizi uzattığınızda saçlarınız zayıflayacak ve kırıklar dibe doğru artacaktır.

Şampuan Seçiminde Titiz Olun!

Saç ipinizi ve saç derinizin özelliklerini iyi tanımalı ve alacağınız şampuanı bu özelliklere uygun olarak seçmelisiniz. Yağlı saçlara ve saç derisine sahipseniz mutlaka bu formda üretilen bir şampuan kullanın. Saça şampuan uygularken saç derisine parmak uçlarınızla masaj yapmayı ihmal etmeyin. Bu, kan dolaşımını hızlandıracak ve saç köklerinizi uyaracaktır.

Saçlarınızı Düzenli Olarak Nemlendirin!

Saçlarınızın daima neme ihtiyacı var. Saçlarınızı bir bitki gibi düşünebilirsiniz, kuruyan saçlar zayıflar, kırılır, tararken veya şekil verirken kopabilir. Bu da saçlarınız uzasa da, hacimsiz ve estetik olmayan bir görünüme neden olur. Saçlarınız için nemlendirici ve besleyici içeriği olan şampuan, krem ve serumlar kullanmalısınız. Bu ürünleri yukarıda belirttiğimiz gibi saç ve cilt tipinize uygun özellikler dahilinde tercih etmelisiniz.

Güneş Işınlarından Korunma

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınları tüm vücudu olumsuz etkileyebildiği gibi, saçlarınız için de son derece zararlıdır. Güneşe çıkmadan önce, güneş koruyucu saç bakım ürünlerini mutlaka uygulayın. Aktarlarda satılan esansiyel yağlar ve diğer doğal ürünler çoğu zaman güneşe karşı koruma sağlayabiliyor.

Saç Dökülmesine Dikkat!

Saç dökülme sorunu olan kişiler saçlarının çok yavaş uzadığını düşünürler. Saç kırıkları da dönemsel olarak alınmıyorsa saçınızın neredeyse hiç uzamadığını düşünebilirsiniz. Öncelikle bu problemlerin çözümüne odaklanmalısınız. Saç dökülmesi sorununuz varsa acilen bunun teşhis ve tedavisine odaklanmanız gerekmekte. Çok ileri seviyede bir dökülme yoksa bu konuda etkili kozmetik ürünleri bir uzmana muayene olduktan sonra, onun tavsiyeleri doğrultusunda kullanabilirsiniz. Saç kırıklarınızın da dönemsel olarak alınması gerektiğini tekrar hatırlatalım.

Altta yatan ciddi bir problem yoksa endişelenmeyin, saçlarınız normal bir şekilde uzuyor, sadece üstte bahsedilen problemlerin varlığı saç uzama hızına ve uzunluğuna gölge düşürebiliyor. Bunlar ortadan kalktığında saçlarınızın normal bir hızla uzadığını ve bunun fark edilir olduğuna şahit olacaksınız.

Kuru saç bakımı, uzun saçlı hanımların özellikle ilgilenmesini gerektiren bir konudur. Uzun süre bakımsız ve kuru kalan saçlar, diğer pek çok saç sorununa zemin hazırlıyor ve saçlarınızın kalıcı olarak sağlıksız formuna ve zayıf görünmesine sebep olabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git