Saç Dökülmesini Önleyen Pratik Maske Tarifleri

Saç Dökülmesini Önleyen Pratik Maske Tarifleri
11 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Saç dökülmesi hem erkek, hem de kadınlar arasında gittikçe büyüyen bir sorun haline gelmiştir. Saç dökülmesinde en önemli neden olarak; genetik faktörler, saça yanlış uygulamalar ve kötü beslenme gösterilmektedir. Bu yazımızda saç dökülmesini önleyen pratik maske tarifleri vereceğiz. Doğal ve ev yapımı saç maskeleri ile saçlarınızdaki hasarı en aza indirebilir, saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda saç kökleri ve kafa derisi de beslenmiş olur.

Doğal Saç Maskeleri

Aşağıda bazı önemli doğal saç maskeleri anlatılmıştır.

Yeşil Çay Maskesi

1 adet yumurta sarısını köpürene kadar bir kap içerisinde karıştırın. Kıvama geldikten sonra, iki çorba kaşığı soğuk yeşil çay ilave edin. Yumurta sarısı ile yeşil çayı güzelce karıştırın ve saça uygulayın. Saçınızda 30 dakika boyunca bekletin. Şampuan ile saçlarınızı durulayın.

E Vitamini ile Zenginleştirilmiş Saç Maskesi

Bir cam şişenin içerisine Hint yağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı, lavanta yağını karıştırın. Şişe içerisine E vitamini kapsüllerini de ilave edin. Hepsini harmanladıktan sonra, kafa derisine masaj yaparak sürün. Bir gece bırakın ve ertesi gün saçlarınızı şampuan yardımıyla maskeden durulayın.

Sarımsak Suyu Maskesi

Birer yemek kaşığı bal ve yumurta sarısı, bir çay kaşığı kadar sarımsak suyu, iki çorba kaşığı aloe vera bir kapta harmanlanır. Bu maske buzdolabına konularak yeniden kullanılabilir. Maske uygulanacağı zaman yumurta sarısını eklemenizi öneririz. Sarımsak suyu maskesini saçınıza baştan uca uygulayın ve 20 dakika sonra saçlarınızı durulayın. Saçlarınızı durularken, sıcak su kullanmayın.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi İçin Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git