Fason İş Veren Firmalar

Fason İş Veren Firmalar
13 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 763 kez okundu.

Evinde veya kendi atölyesinde fason iş yapmak isteyen girişimciler için bu yazımızda; fason işin tanımını ve fason iş alınabilecek firmalarla ilgili ayrıntıları paylaşacağız.

Fason İş Nedir?

Üretici firmalar ile bağlantı kurarak bu işverenlerden toplu ürün alımı anlaşması yapıldığı takdirde ürünlerin sipariş alan firma adıyla satışa sunulmasına “fason iş” denir. Ülkemizde ise halk arasında eve ek iş alma modeline de verilen bir addır. Genellikle tekstil sektöründe yaygın olarak tercih edilen bir iş modelidir. Firmalar tüm ürün ve malzemeleri kendileri sağlayarak eve iş almak isteyenlere  teslim ederler ve ardından talepleri doğrultusunda yapılan fason işler tekrar firma tarafından teslim alınır ya da eve iş alan kişi kendi satışını gerçekleştirir.

Günümüzde pek çok kişi ay başında eve giren para ile geçimini sağlamakta zorluk çekiyor ve fason işler bu aşamada devreye giriyor. Ekstra gelir elde etmenin farklı bir yöntemi olan fason işler aracılığı ile bireyler ya da küçük firmalar üretim ve ekipman hizmetini anlaştıkları firmadan sağlıyorlar. Bu sayede ortaklaşa ürün satış hizmeti ortaya konmuş oluyor.

Evde çalışma olanaklarından yararlanmak isteyen herkes fason firma rehberleri aracılığı ile aylık gelirlerini arttırabilirler ve masraflarını daha rahat karşılamaya başlayabilirler. Sizler de evlere verilen fason işler aracılığı ile evden çıkmadan para gelir sağlamak istiyorsanız, ilan sitelerinden bu firmalara ulaşabilir ve gerekli şartları öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde hemen her ilde evlere fason iş hizmeti sunan firmalar mevcuttur. Bu firmalara internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve kendi yetenekleriniz ölçüsünde fason iş alımı yapabilirsiniz.

Evlere Fason İş Veren Firmalar

Fason işler veren firmaların geneli el becerisi isteyen ek iş modelleri sunuyor. Organizasyon şirketlerini bunlara örnek verebiliriz. Pek çok organizasyon firması kına paketleme, nikah şekeri hazırlama, bebek kurabiyesi, lavanta keseleme ve benzeri ek işleri el yeteneklerine güvenen ve pratik ev hanımlarına ileterek ekstra personel alımından kurtulmaktadırlar. Özellikle yaz aylarında bu fason işleri yapacak kişilere ihtiyaç artmaktadır.

Fason iş veren tekstil firmalarının evde çalışanlardan talepleri genellikle penye ipliği temizleme, gelinlik işleme, boncuk işi, kurdele işi, etiketleme, ütü ve benzeri ek işler olmaktadır. Bu işlerin her biri de beceri istemektedir. Bulunduğunuz yerde faaliyet gösteren tekstil firmaları ile irtibat kurduğunuz takdirde sizler de fason iş alabilir ve harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Overlok ve dikiş makinesi olan hanımlar da tekstil firmalarından evlerine fason iş alabilirler.

Eğer bir fason atölyeniz varsa veya çalışma grubunuz hazırsa, alacağınız fason işlerden daha fazla kar elde etme şansına sahipsiniz. Örneğin; ev hanımları kendi gruplarını kurarak eve fason işi veren firmalardan farklı ek işler alabilirler.

Fason iş veren firmalar ödemeleri genelde haftalık olarak yaparlar. İşi teslim aldıktan sonra kontrol aşaması tamamlanır ve ödemeniz anlaştığınız ölçüde yapılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git