En İyi Klimalar

En İyi Klimalar
26 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 424 kez okundu.

Piyasada mevcut olan yüzlerce farklı model ve özellikteki klimalar arasında seçim yapmak tüketiciler açısından zor bir hale gelmektedir. Bazı bireyler, klima seçiminde ısıtma kapasitesini göz önünde bulundururken; bazı bireyler de elektrik tasarrufu, sessiz çalışma oranı buna benzer kriterleri göz önünde bulundurmaktadırlar.

O nedenle, bu yazımızda sizlere en iyi klima markaları tavsiyeleri verirken; tüm bu kriterlere göre markaların yeni klima modelleri arasında kıyaslamalar yapacağız.

İyi Klima Markalarının Karşılaştırılması

Gelişen teknoloji ile beraber, her geçen gün klima özelliklerine bir yenileri eklenmektedir. Tüketicilerin en çok dikkat ettiği husus ise; satın almayı planladıkları klimanın tükettiği enerji miktarıdır.

İnverter teknolojisine sahip klimalar, daha az elektrik harcayan modellerdir. Bunun yanı sıra; A sınıfı klimalar da enerji tasarrufu bakımından inverter klimalar kadar etkilidir. Tabi, enerji tasarrufunda en kaliteli klimaları bizlere sunan marka; şüphesiz Toshiba’dır. Toshiba marka klimalar; piyasada inventer teknolojisine en hakim modellerdir.

Bunun yanı sıra; bir diğer Japon markası olan Mitsubishi de piyasaya sürdüğü yeni klimalar ile kalitesini bir kez daha tüketicilere ispatlamıştır. Toshiba klimaların artısı; bir ampul kadar enerji harcıyor olmasıdır. Toshiba inventer teknolojisine sahip ve bu sayede az enerji harcayan klimalar ile sizler de enerjiden ciddi anlamda enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

En iyi klimalarını paylaştığımız yazımızda, bir de çevre dostu klimalardan bahsedeceğiz. En iyi çevre dostu klimalar; yine inventer teknolojisine sahip olan ve R410A soğutucu akışkanı bulunan modellerdir. Bu klimalar daha yüksek rakamlara satışa sunulsa da; çevreye daha az zarar vermeleri açısından tercih sebebidir. Çevre dostu klima markası denince ilk akla gelenler ise; yine Japon markası olan Toshiba ve Mitsubishi klimalardır.

En iyi sessiz çalışan klima tavsiyelerimizde ise; Daikin marka klimalardan bahsedeceğiz. Daikin klimalar; yeni Mira serisi modellerde sessiz çalışma ve çalışırken havadaki bakterileri yok etme özelliklerini barındırıyor. Çevre dostu klimalar sunan marka, sessiz yeni nesil klimalar ile tercih sebebi oluyor.

En iyi ısıtan klimalara örnek olarak; Mitsubishi marka klimaları verebiliriz. Klima sistemlerinde Dünya lideri konumundaki marka; yeni klima ürünlerinde -15 dereceye kadar ısıtma yapabilme özelliği mevcuttur. Kış aylarının çetin geçtiği bölgelerde Mitsubishi klimalar adeta kurtarıcı olmaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi; Mitsubishi ve Toshiba klimalar, üstün kalite ve özellikleri ile kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Ancak, bu iki markanın fiyatları yerli markaların klima fiyatlarına kıyasla daha yüksektir. Yerli marka klimalarda; Beko, Vestel ve Arçelik markalarının yeni klima serilerini tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git