Cilt Bakımında Gliserin Kullanımı

Cilt Bakımında Gliserin Kullanımı
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 310 kez okundu.

Gliserin cilt bakımında çok önemli bir maddedir. Cildi nemlendirir ve bakımlı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Deri hücrelerini gençleştirmek için uyaran gliserin; sabun, vücut losyonları, nemlendiriciler, şampuan, krem ve maskelerin içeriğinde yer alır. Birçok cilt bakım ürününde buluna gliserin, cildi besler. Sizler de, kozmetik ürün alırken içeriğinde gliserin bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserin, yağlı cilt tipi de dahil olmak üzere, tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Deri hastalıkları, sivilceler, kırışıklıklar ve ciltteki diğer deformasyonları tedavi etme konusunda oldukça etkilidir. Kuru cilt tipine sahipseniz, cildin nem dengesini geri kazanmak için gliserin uygulayabilirsiniz.

Gliserin, cilt üzerinde etkili bir bakım sağlar. Cildin daha doğal ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Gliserin cildiniz için güvenlidir. Gliserinin cilt üzerindeki olumlu etkileri aşağıda yer almaktadır.

Cildi Nemli Tutar

Gliserin cilt üzerinde çok etkili nemlendirici görevi görür. Kış aylarında cildinizi korur. Gliserini bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Ardından cildinizin ne kadar yumuşak, esnek ve nemli hale geldiğini göreceksiniz.

Cildi Pürüzsüzleştirir

Kuru cilt tipleri için gliserin; gözenekleri sıkılaştırır, tahriş ve kızarıklıkları iyileştirir, cildin nem tutma kabiliyetini geri kazanmasına yardımcı olur. Cildin yaşlanmasının da önüne geçer. Ciltteki kuruluğu gidererek cildinizi pürüzsüzleştirir. Aynı zamanda, kuru cilt tiplerinde görülen mikroskobik çatlakların içini doldurarak, yüzünüzün yumuşamasına yardımcı olur.

Gliserin cilde uygulandığında, buharlaşma olur ve su kaybını en aza indirir. Cilt su dengesini geri kazanır.

Önerilen Makaleler:

Siyah Noktalar İçin Doğal Yüz Maskesi Tarifi

Sivilceleri Yok Eden Bitkisel Maske Tarifleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git