Karanfil İle Saç Bakımı, Saçlar İçin Karanfil Maskesi

Karanfil İle Saç Bakımı, Saçlar İçin Karanfil Maskesi
4 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 339 kez okundu.

Sağlıklı ve ışıldayan saçlara sahip olmak için, pahalı saç ürünlerini ve çeşitli kimyasalları kullanmak zorunda değilsiniz. Saçlarınızı canlandırmak ve güçlendirmek için tek ihtiyacınız olan şeyin, yalnızca bir miktar karanfil olduğunu söyleyebiliriz. Karanfil yalnızca vücudumuz için değil, saçlarımız için de oldukça faydalı bir bitkidir. Karanfil içeriğindeki özler sayesinde, saçlarınıza dipten uca bir bakım sağlar ve saç derinizi besleyerek canlandırır. Saç derisi problemleri, saç kırıkları ve dökülmelerine karşı oldukça etkili bir çözüm sunan karanfil uygulaması sayesinde, çok daha sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlar İçin Karanfil Maskesi Tarifi

Yarım litre suyu (yaklaşık 2,5 su bardağı) kaynatın. Kaynamış ve altı sönmüş suyun içerisine, 20- 25 tane karanfil koyun. Su soğuyana kadar, karanfilin demlenmesini bekleyin. Su oda sıcaklığına geldiğinde, karanfil içeriğindeki özünü suya vermiş olacaktır. Soğuduktan sonra, suyun içerisinden karanfilleri alabilirsiniz. İşte bu kadar, yapması oldukça kolay olan karanfilli saç bakım suyunuz hazır.

Hazırladığınız karanfilli saç bakım suyunu, hem diplere hem de uçlara gelecek şekilde, bol miktarda saçınıza uygulayın. Yaklaşık bir saat kadar bekledikten sonra, durulayabilirsiniz veya şampuanla yıkayabilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olarak, durulamadan saçınızda kalmasını da sağlayabilirsiniz. Karanfilin saçlarınıza hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur. Karanfilli saç bakım suyunu, haftada bir kere saç dipleri de dahil olmak üzere saçınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca karanfilli saç bakım suyunu, boş bir sprey şişesine koyarak, uygulaması oldukça kolay bir saç toniği hazırlayabilirsiniz. Doğal toniğinizi, günde birkaç kere saç uçlarınıza sıkarak uygulayabilirsiniz. Bir veya iki kullanımdan sonra, saçlarınızın gözle görülür bir şekilde canlı ve sağlıklı olduğunu fark edeceksiniz.

Karanfil Maskesinin Saça Faydaları

  • Saç derisini besler ve onarılmasını sağlar.
  • Saç diplerinin oksijenle buluşmasına yardımcı olur.
  • Saçlarınıza hacim ve canlılık kazandırır.
  • Saçınızın doğal parlaklığını arttırır.
  • Isı, kötü hava şartları ve kırılganlığa karşı saçlarınızı güçlendirir.
  • Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar.
  • Saç diplerine bağlı dökülmeleri ve koparak dökülmeleri azaltır.
  • Saçlarınızın daha dayanıklı olmasını sağlar ve çabuk kırılmayı engeller.
  • Saç uçlarındaki kırıkların onarılmasına yardımcı olur.

Karanfili, marketlerden ve aktardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Hazırlaması ve uygulaması oldukça kolay olan, canlandırıcı karanfil suyu maske uygulamasından ayda birkaç kez olmak üzere düzenli olarak faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git