Evlenmek İçin İdeal Eş Nasıl Seçilir?

Evlenmek İçin İdeal Eş Nasıl Seçilir?
3 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 327 kez okundu.

İnternet’te ve popüler yayınlarda bugün, evlilik için ideal partneri nasıl seçeceğinize dair çok fazla ipucu var. Bu tavsiyelerin bazıları tamamen teorik bir temele dayanmaktadır, bazıları da derin ve daha kutsal bir anlama sahiptir.

Bu yazıda, erkek ve kadınlara ideal yaşam partnerini nasıl seçeceklerini öğreteceğiz. Evlenmek için ideal eş seçimi bütün hayatımıza etki eder. Bu nedenle sunacağımız bilgiler büyük önem arz etmektedir. Buna ek olarak, bu bilgiler size sadece ideal karı veya koca bulmak için değil, aynı zamanda başarılı ve verimli bir evlilik için, eş adayınızda odaklanmanız gereken özelliklere de ışık tutacaktır.

Kadınlar İçin İdeal Eş

Son yıllarda çoğu kadın için evlilik yaşının artmasına rağmen, pek çok kadın da erken yaşta evleniyor. Yine de, ortalamayı alırsak, çoğu kız 18 ve 25 yaşları arasında evlenir. Bu yıllarda, gençler kendilerini yetişkin olarak görüyorlar ancak pratikte yaşam deneyiminden yoksundurlar. Özellikle varlıklı, pek sıkıntı çekmemiş ailelerden gelen genç kızlar için bu yaş yeterli değildir. Erken yaşta evlilik planlamak, evliliğin geleceğine dair pek çok yanılsama yaratıyor.

İdeal eşi bulmak için, bir masal prensi gibi adaylar beklemekle zaman kaybetmeyin. Bunun yerine, herkesi bir insan olarak değerlendirmeye çalışın ve onun ne tür bir adam olduğunu, karakterinin ne olduğunu, ne kadar iyi olduğunu, vb. anlamaya çalışın. Adamın güzel olması ya da çok zengin ebeveynleri olması çok önemli değildir. Bunlardan ziyade kişinin kendisini nasıl temsil ettiği, sahip olduğu potansiyel ve size karşı olan davranışları değerlendirilmelidir.

Hayatta farklı durumlar olduğunu anlamalısınız. Zengin insanın aniden beklenmedik bir şekilde fakirleştiği veya ekonomik olarak kötü durumda olan kişilerin hızla başarılı olarak zenginleştiği sayısız örnekle şahit olduğumuz gerçeklerdir.

Eş adaylarının kötü alışkanlıkları olup olmadığını, hangi yaşam tarzının sevdiğini, ne kadar sağlıklı olduğunu, spor yapıp yapmadığını, çocukları sevip sevmediğini, yaşam hedeflerini, ne kadar çalışkan olduklarını düzgün bir işe sahip olup olmadıklarını göz önünde bulundurmalısınız.

Erkekler İçin İdeal Eş

Genç bir erkeğin gelin adayı seçerken çok dikkatli olması önemlidir, çünkü evine kötü bir eş getirmesi, gelecekteki yaşamı üzerinde çok olumsuz bir etki yaratabilir. Sadakat toplumumuzda olduğu gibi, tüm dünya erkeklerinin öncelikli kriterlerinin başında geliyor. Bunun dışında, çalışan veya çalışmayan bir eş seçmek tamamen tercih meselesidir ancak erkek çok varlıklı değilse, iki tarafın da çalışıp kazanç sağlıyor olması bir artıdır. Gelin adayınız, kişiliğinizi taşıyabilecek, eğlence anlayışınıza ortak ve en önemlisi anne adayı olarak da hem fiziksel hem de psikolojik açıdan hazır olmalıdır.

İyi bir eş seçmek için genç bir erkeğin partnerini ilke olarak nasıl ele aldığı ve aile değerlerini ne kadar geliştirdiğine bakılmalıdır. Sürekli gülen ve eğlenip gezmek isteyen bir gelin adayı sıra dışı ve hatta cazip gelebilir. Ama böyle bir kişiyle sürekli bir hayat planlamak bazı sıkıntıları da beraberinde getirecektir. Her anlamda mütevazi bir gelin adayından yana tercih yapmak mutluluk kapılarını biraz daha aralayacaktır.

Kızın mütevazı olup olmadığı, ailesine ne kadar odaklandığı, kişiliği, olası sorunlarda sakin bir insan olup olmadığı, temizlik ve düzeni sevmesi, yemek yapmayı bilmesi (yemek yapmak sadece kadının görevi değil ancak onun da görevi), kişisel bakımı ve size karşı olan davranışları göz önünde bulundurulmalıdır.

Hem erkekler hem de kadınlar için evlilik çok ciddi bir kurumdur. Grçek anlamda aile olabilmek, her iki tarafın da bu aileye ne kadar bağlı ve kötü günlerde birbirlerine karşı olan fedakarlıklarına bağlıdır. İyi günler zaten mutlu geçecektir, önemli olan eş adayınızın kötü günde nasıl olduğunu bilmek ve ona bu konuda güvenmektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git