Evde İplik Temizleme İşi

Evde İplik Temizleme İşi
31 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 871 kez okundu.

Evinizden hiç çıkmadan her ay düzenli bir ek gelir sağlamak istiyorsanız, bu yazımızda sizlere evde iplik temizleme işi yaparak para kazanmaktan, tüm detayları ile beraber bahsedeceğiz. Bu kolay iş fikri, sizlere finansal faydalar sunabilir. Hiçbir el becerisi ve vasıf gerektirmeyen ek işlerden biri olan iplik temizleme işi, özellikle tekstil sektörünün geliştiği illerde birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Firmalar evden çalışmaya karar veren şahıslara her geçen gün daha çok ihtiyaç duyarak, daha farklı alanlarda ek iş imkanı sunmaktadırlar.

Evde iplik temizleme işi, sadece gününü evde geçiren ev hanımları için ideal bir iş değildir. Aynı zamanda, erkekler de bu işi evden kolaylıkla yapabilir. Ev işlerinden sıkılan ve ev içerisindeki vaktini kazançlı işler yaparak harcamak isteyen ev hanımlarının tercih ettiği iplik temizleme işi, özellikle büyük şehirlerde yaygındır. Aynı apartmanda yaşayan ev hanımları toplanarak bu işi daha kısa sürede bitirebilirler. Ya da, aile bireylerinin yardımını alarak da, evden iplik temizleme işini kısa bir zaman diliminde bitirebilir ve daha fazla iş alarak aylık ek kazancınızı artırabilirsiniz.

Evde İplik Temizleme İşi Nasıl Yapılır?

Bu iş için tek yapmanız gereken, yaşadığınız yerde faaliyet gösteren bir tekstil atölyesi ile anlaşmaktır. Anlaşma sağlandıktan sonra, firma evinize yeni dikilen kıyafetleri bir koli veya çuval içerisinde gönderir. Bu kıyafetlerin üzerindeki iplikleri temizledikten sonra, aynı şekilde paketleyerek firmaya geri göndermeniz gerekmektedir. Elbise, kot pantolon ve diğer kıyafetlerin üzerindeki iplikleri temizlemeniz için küçük bir makas işinizi görecektir. Kıyafetlerin üzerindeki iplikleri temizlerken kumaşa hiçbir şekilde zarar vermemeye özen göstermeli ve verilen parçaları eksiksiz iade etmelisiniz. Biraz dikkat ve pratiklik ile sizler de bu işin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Birçok atölye, evinize kadar getirdikleri kıyafetleri süre sonunda yine evinizden geri almaktadır. Bu sayede, biten işleri teslim etmek için ekstra bir emek sarf etmenize gerek kalmaz. Genellikle verilen iş bir gün sonrasında teslim alınmaktadır.

Evlere İplik Temizleme İşi Veren Firmalar

Atölyeler, iplik temizleme işi için ekstra elemanlar çalıştırmak yerine evden çalışan kişilere ihtiyaç duyar. Bu sayede, hem firma, hem de evden ek iş yapanlar karlı çıkar. Tekstil atölyelerinin eve iplik temizleme işi vermelerinin bir diğer amacı ise, ekstra sigortalı eleman çalıştırmaktan kaçınmalarıdır. Evlere iplik işi veren tekstil atölyeleri ile internet üzerinden iletişime geçmeniz mümkündür. Eğer internete girerek eve ek iş veren firma ilanlarına bakarsanız, sizler de yaşadığınız yerde üretim yapan tekstil atölyelerinin telefon ve e-posta adreslerine ulaşabilirsiniz. “Evlere iplik temizleme işi verilir” benzeri ilanlar veren atölyeler, genellikle titiz çalışan kişiler aramaktadırlar. Sizler de, kıyafetlere zarar vermeden iplikleri temizleyeceğinize güveniyorsanız, bu işi veren atölyelere başvuruda bulunabilirsiniz.

Daha önce evden iplik temizleme işi yapmış kişileri tanıyorsanız, onların memnun kaldıkları atölyeler ile irtibat kurmanız en güvenilir yöntem olacaktır. Kendiniz de internetten ek iş ilan sitelerine “evden iplik temizleme işi yapılır” diye bir ilan verebilirsiniz. Sosyal medya sayfalarında da ek iş ilanları aktif bir rol oynamaktadır. Güncel ilanları takip etmenizi öneriyoruz.

Evde İplik Temizleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Tekstil atölyeleri tarafından evlere verilen iplik temizleme işinde, ödeme genel olarak parça veya çuval başına yapılmaktadır. Anlaşma sağladığınız atölyenin ödeme şekli farklı olabilir. Örneğin; bir çuval yeni üretilen kıyafet ve perde gibi ürünlerin temizlenmesine verilen ücret 10 TL ile 15 TL aralığında değişmektedir. Yani, günde 3-4 çuval iplik temizleme işi alarak, ayda asgari ücrete yakın bir ek gelir sağlamanız mümkündür.

Ödeme Nasıl Olur?

İlk olarak, tekstil atölyesi sizlere iplikleri temizlenecek parçaları gönderir. Ardından, bu parçaları teslim alır ve ücret hesaplaması yaparak, ulaştığınız miktarı sizlere öder. Parça başı ya da çuval başı hesaplanan ücret ile beraber, iş sonunda kazandığınız para, ya elden verilir, ya da banka hesabınıza havale yapılır.

Dikkatli Olun!

İnternet üzerinden eve iplik temizleme işi veren firmalarla irtibat kurarak, adınızı, e-posta adresinizi ve yaşadığınız yeri paylaşmanız yeterli olacaktır. Ek iş ilanı verilen siteler üzerinden firmalarla iletişime geçmek için, şahsi bilgilerinizi paylaşmamaya dikkat edin. İnternette şahsi cep telefonu numaranızı herkesin göreceği şekilde paylaşmamaya özen gösterin. Dolandırılma ve benzeri durumlara maruz kalmamak için sadece sizlere güvenilir profil sunan firma ve şahıslarla anlaşma sağlayın.

Evde İplik Temizleme İşi Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Özlem açık dedi ki:

  Mrb ben İstanbul’dan özlem Arnavutköy Taşoluk ta oturuyorum bu işe çok ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız çok sevinirim daha önce tekstilde çalıştım için kendime güveniyorum

  1. Srrkan dedi ki:

   Cepseko@gmail.com bana ulaşabilirsiniz

 2. Nursenem can dedi ki:

  Merhba ben izmirde yaşıyorum mendereste oturuyorum ben makinaciydim şu an ev hanımıyım iplik nasıl temizlenir biliyorum elim çabuk ve titizim.

 3. Eda yonca dedi ki:

  Daha önce çalıştım yaparım iptik temizleme işinde rahat yaptım ve elim hizlidur

 4. Derya dedi ki:

  Ankara balgatta 23 yil tekstilde calistim temizleme metal arma dikme düğme çıt çıt gibi isler istiyorum yardımcı olursaniz srvinirim tsk

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git